Ellinpäivän lentopalloturnauksen tulokset

26.6.2019

Mukana olleet joukkueet:

Aukottomat (Siilinjärvi), Jokikylä (Nurmes), JuuU-Team (Juuka), Kuavilaiset (Kaavi), NiJu (Nilsiä), OOK (Nurmes), Ryske (Kaavi), Salmenkylä (Nurmes), Team Ahamat (Kaavi), Tiimi Mörkä (Kontiolahti) ja Varparanta (Kontiolahti)

Lohko A: Jokikylä, NiJu, Ryske, Salmenkylä, Team Ahamat, Varparanta

Lohko B: Aukottomat, JuuU-Team, Kuavilaiset, OOK, Tiimi Mörkö

 

 

XXXI ELLINPÄIVÄNTURNAUS             29.06.2019

                                   KENTTÄ A

                     Jokikylä – NiJu              2-0 (21-6, 21-10)

                     Varparanta – Jokikylä    0-2 (11-21, 10-21)

                     NiJu – Varparanta          1-1 (21-18, 17-21)

                     Jokikylä - Ryske            2-0 (21-12, 21-5)       

                     Ryske – NiJu                  1-1 (17-21, 21-19)

                     Team Ahamat – Jokikylä0-2 (16-21, 15-21)

                     Salmenkylä – NiJu          1-1 (21-10, 15-21)

                     Jokikylä – Salmenkylä    2-0 (21-14, 21-15)

                     Varparanta – Ryske        0-2 (14-21, 9-21)

                                                                                 

                                            SIJOITUSPELIT/SIJAT 1-4

                    A1 Jokikylä - B2 OOK     2-0 (21-20, 21-10)              

                    B1 Kuavilaiset - A2 Team Ahamat 0-2 (16-21, 15-21)

                                           Pronssiottelu 

                        OOK - Kuavilaiset       2-0 (21-17, 21-13)

                                           Loppuottelu

                        Jokikylä - Team Ahamat 2-0 (21-17, 21-13)

 

                                  KENTTÄ B

                          Ryske – Salmenkylä            1-1 (21-12, 15-21)

                          Team Ahamat – Ryske         2-0 (21-8, 21-10)

                          Salmenkylä – Team Ahamat 1-1 (21-20, 19-21)

                          Aukottomat – JuuU-Team    2-0 (21-6, 21-8)

                          Varparanta – Salmenkylä      1-1 (11-21, 21-18)

                          Team Ahamat – Varparanta  1-1 (18-21, 21-14)

                          NiJu – Team Ahamat             1-1 (17-21, 21-18)

                                            SIJOITUSPELIT SIJAT 5-8                      

                     A3 Salmenkylä -B4 Aukottomat 2-0 (21-18, 21-13)

                     B3 Tiimi Mörkö -A4 Ryske         2-0 (21-13, 21-18)

                                            Sijat 7-8

                          Aukottomat - Ryske             0-2 (15-21, 20-21)

                                            Sijat 5-6

                          Salmenkylä - Tiimi Mörkö    0-2 (16-21, 11-21)

 

                                   KENTTÄ C

                          OOK – Aukottomat               2-0 (21-18,21-13)

                          Kuavilaiset – Tiimi Mörkö     2-0 (21-14, 21-19)

                          JuuU-Team – Kuavilaiset      0-2 (6-21, 6-21)

                          Tiimi Mörkö – OOK               0-2 (19-21, 11-21)

                          OOK – Kuavilaiset                 1-1 (21-16, 20-21)

                          Aukottomat – Tiimi Mörkö    0-2 (15-21, 18-21)

                          OOK - JuuU-Team                1-1 (21-7, 16-21)

                          Kuavilaiset – Aukottomat     2-0 (21-15, 21-13)

                          Tiimi Mörkö – JuuU-Team    2-0 (21-15, 21-13)

                                             

                                            SIJOITUSPELIT/SIJAT 9-11

                       A5  NiJu -  B5 JuuU-Team        1-1 (13-21, 21-14)

                       B5  JuuU-Team - A6 Varparanta 1-1 (21-20, 10-21)

                       A6 Varparanta -A5 NiJu             0-2 (19-21, 15-21)

                                         

                      LOPPUJÄRJESTYS

                      1. Jokikylä

                      2. Team Ahamat

                      3. OOK

                      4. Kuavilaiset

                      5. Tiimi Mörkö

                      6. Salmenkylä

                      7. Ryske

                      8. Aukottomat

                      9. NiJu 

                    10. JuuU-Team

                    11. Varparanta